Konverents: Meedia, konfliktid, identiteet

10. oktoobril toimub Tallinnas konverents “Meedia, konfliktid, identiteet” 

Kuidas meedia mõjutab meie arusaamu meie seas ja meie ümber elavatest inimestest? Mida teame konfliktidest, mille vahetud osalejad me ei ole – Süürias, Palestiinas, Iraagis? Kas meedia võimendab lõhestumist, mõjutab identiteedi kujunemist, eelarvamuste levimist?

Konverents toob kokku erinevate riikide inimesi, kes toodavad või uurivad meediat või on üht- või teistpidi seotud Lähis-Ida konfliktidega ja Araabia maadest pärit inimesi käsitlevate stereotüüpidega.

Gideon Levy on ilmselt kõige tuntum Iisraeli ajakirjanik, nii Iisraelis kui väljaspool oma kodumaad. Kõige erilisemaks teeb Levy tema töö Läänekalda okupatsiooni kajastamisel Iisraeli meedias, mida ta on teinud järjepidevalt 25 aastat. Ta on Iisraeli vanima ja liberaalseima ajalehe Haaretz kolumnist. Tema viimane raamat “The Punishment of Gaza” avaldati 2010.

Niklas Meltio on tunnustatud Soome rindefotograaf, kes on kajastanud Afganistani, Liibüa ja Egiptuse konflikte, kuid ehk tuntum on tema pikaajaline ülevaade Süüria sõjast. Hetkel on ta Põhja-Iraagis.

Lisaks on välisesinejateks Rootsi sotisaalantropoloog Farid Zareie, Süürias humanitaarabiorganisatsiooni Jafra esindaja ning Taani ajalehe “Politiken” ajakirjanik Jakob Sheikh.

Eesti esinejad ilmselt pikka tutvustust ei vaja: Raivo Vetik, Hans H. Luik, Gennadi Gramberg, Tarmo Jüristo, Jevgeni Ossinovski, Katrin Nyman-Metcalf.

Konverents algab 12.30  ja kestab kuni 17.00 Tallink hotelli konverentsikeskuses (A.Laikmaa 5, Tallinn.), 10. korrusel. Soovi korral saab osalejatega rääkida peale konverentsi lõppu – 17.00-17.30. Päevakava leiab siit. Registreerida saab kuni 4. oktoober või kuni kohti jätkub aadressil register@ethicallinks.org. Konverentsi töökeel on inglise keel.

Korraldavad: Anna Lindhi Fond-Eesti, SDE Europarlamendi delegatsioon, Ethical Links