Süüria

Süüria kriis algas 2011. aasta kevadtalvel, osana Araabia Kevade protsestidest autoritaarsete režiimide vastu. Protestides nõuti presidendi Bashar al-Assadi tagasiastumist. Jõhkralt maha surutud meeleavaldustest kasvas välja kodusõda, mis kestab tänase päevani ja millesse nüüd juba on kaasatud paljud välisjõud.

2016. aasta seisuga on Süüria kodusõjas oma kodudest pidanud lahkuma 13,5 miljonit inimest, pea 5 miljoni on muutunud pagulasteks Süüriast väljaspool – peamiselt naaberriikides (Jordaania, Türgi, Liibanon). 6,6 miljonit on siseriikilikud põgenikud, kes on läinud Süüria teistesse piirkondadesse.

Süüria pagulaste olukorra kohta saab ajakohastatud infot siit.

Ethical Links on koostöös Anna Lindhi Fondi ja SDE Europarlamendi delegatsiooniga al. 2013. aastast püüdnud Süürias toimuvat ka Eestis kajastada üritustel Araabia Kevade Hääled ja Meedia, konfliktid, identiteet. 2015. aastal kogusid Eesti Pagulasabi ja Ethical Links annetusi Türgis pagulastega töötavate psühholoogide ja psühhiaatrite töö toetamiseks, millest 2016. aastal võrsus Eesti Pagulasabi projekt Türgis asuvate Süüria erivajadustega pagulaslaste hariduse toetamiseks, milles lööb kaasa ka Ethical Links. Millised on need lapsed? Loe Isra lugu.

Siit leiate Ethical Linksi poolt eesti keelde adopteeritud Hollandi organisatsiooni War Child
kogumiku Süüria laste joonistustest.

Süüria laste pildid - varvidestulevikku