Kätlin: Paar soovitust

Mis vahepeal põnevat toimunud on?

Mul käisid Eestist 2 sõbrannat külas paariks päevaks. Nagu kõik turistid kogu maailmas, tahtsid ka nemad Surnumerd külastada ja seal hõljuda. (NB! Minu arvates on seda suht mannetu SurnuMEREks kutsuda, kuna ka Peipsi järv on suurem kui see. Hmm, äkki peaks siis seda samuti Peipsi MEREks kutsuma?) Teel sinnapoole varastati mu sõbrannal checkpointis rahakott ära. Pass oli õnneks eraldi. Küsisime abi Iisraeli turvatöötajatelt ning kaamerasalvestiste abil tuvastati, et tegemist oli naisega, kes kandis hijabi. Otseselt see teadmine meid kuidagi ei aidanud, aga kergelt silmakirjalik tundub küll.
Ühel hommikul kutsuti mind Hispaania Festivalile hip-hopi klassi andma. Te võite ainult ette kujutada kui imeliselt suudavad araabia kultuurikeskkonnas elavad hispaanlased midagi korraldada 😀 :D. Mingi festival nagu toimub ja inimestelt küsiti selle eest 80 NIS (siinset hinnataset arvestades on see väga palju), aga mis täpselt ja kuidas, seda ei teadnud keegi. Lõbus oli ikka.

Ma olen vahepeal isegi avastanud araabia muusikat, mis mulle meeldib ning ma ei ole kade :

 

Pühapäeval käisime Nabluses ning mul õnnestus näha palestiinlaste tõelist palet, kui miski neid närvi ajab. Nabluses on juba nädal aega käinud mingi komejant politsei ja kohaliku kuritegeliku gängi vahel. Selles komejandis on ka 2 politseiniku ja mõned gangiliikmed surma saanud. Politseil õnnestus gangi liider vangistada ja seejärel teda nõnda tõsiselt peksta, et mees ei elanud seda üle. Meie sealoleku ajal toimus matuserongkäik siis selle tegelase auks. Silma järgi ütleks küll, et kuskil 2000 inimest olid tänavatel.

Kätlin-29.08.16-nablusmatuserongk2ik

ENGLISH

We visited Nablus this Sunday and I managed to see the true power of the Palestinians if something is upsetting them. There has been something going on in Nablus already a week or so and the people were having a funeral parade for one of the people who died. I would say that there were around 2000 people on the streets showing respect to this guy.

EESTI

Kuna mul on olnud päris palju võimalust siinkandis ringi trippida, siis mõned soovitused kõigile, kes siiakanti tulevikus plaanivad trippida:

– Külasta kindlasti nii Läänepanka kui ka Iisraeli! Kontrast on päris suur.
– West Bank on üldiselt kõvasti odavam kui Iisrael ( va Jericho ja Surnumere ümbrus).
– Matka! See ei ole siin nii lihtne kui www.rmk.ee lehelt radade ülesleidmine, kuid igal juhul seda väärt! Ma tegin paar patka raamatust “25 walks in Palestine”, kuid siin on ka mitmeid päriselt märgistatud radasid.
Ja minu lemmikpaigad siiamaani:
– Wadi Qelt
– Masada kindlus
– Ramoni kraater Negev’i kõrbes
– Golan’i mäed & Galilee järv – looduse pärast põhiliselt!
– Nabluse vanalinn – see on küll natuke sarnane Jeruusalemma vanalinnaga
– Ei soovita karaokeõhtute külastamist, ei soovi täpsemalt rääkida sellest. 😀

Päikest!! Varsti olen koduteel!

katlinportree

Vabatahtlike lähetamise projekti rahastab Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

arengukoostoo_est_rgb_vaike

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga