Kätlin Palestiinas: Enne minekut

Täna õhtul võtan suuna Tel Avivi poole, vahemaandumisega Istanbulis. Hilja õhtul panen oma pea padjale puhkama juba Jeruusalemmas.
Lähen kolmeks kuuks Ramallah’sse, Palestiinas. Minu põhitegevuseks saab Oriental Dance Theater’i korraldavates suvekoolides õpetamine. Kas ma õpetan neile tantsu, liikumist või hoopis meisterdamist, selgub lähima paari päeva jooksul. Ilmselgelt suurima heameelega õpetaks ma neile erinevaid tänavatantsu stiile, kuid kool ise on suunatud kaasaegsele tantsule ja balletile. Minu minekut ja sealolekut finantseerib Eesti Välisministeeriumi humanitaarabi fond, konkreetsemalt kordineerib tegevust MTÜ Ethical Links, kes on vabatahtlikke Palestiinasse vahendanud juba viimased 5 aastat. Lähen küll üksi, kuid siiski mitte päris tundmatusse – enne mind on seal päris mitu samasugust eksinud hinge seiklemas käinud.
Miks ma siis üldse lähen ? Põhilised märksõnad võiks siinkohal olla “põnev” ja “miks ka mitte”. Lisaks soovin näha, kas ma täiesti võõras keskkonnas olen sama kõva muti, kui ma enda arvates kodus olen. Vabatahtlikuna välismaal töötamise soov tekkis mul mingil arusaamatul põhjusel juba 13-aastaselt. Käisime perega Sri Lankal ning seal olles külastasime ka elevantide orbudekodu. Päris pikalt väitsin, et pärast gümnaasiumi lõpetamist lähen otsejoones Sri Lankale elevante päästma. Elevandid on küll siiamaani päästmata jäänud, kuigi nad vahel siiski helistavad mulle ja küsivad, kuhu ma jäänud olen. 😀 Nüüd on käes siis ülikooli lõpp ja päästma ei lähe ma otseselt mitte kedagi.
Piirkond ise on meeletu ajalooga. Kui me siin Eestis vahel laulame, et küll me kõik kannatused ära kannatame, siis meie tragöödiad pole isegi võrreldevad nende aladega. Konflikt kestab seal ka mingil määral endiselt, kuid samamoodi läheb ka inimeste elu edasi. Eks ma nendel teemadel oskan rohkem kirjutada, kui olen ise pärale jõudnud ja sealset elu mekkida saanud.
Viimase nädala enne minekut jätsin enda graafikus teadlikult suhteliselt vabaks. Vaba aeg on jätnud ruumi ka ootuseärevuse kuhjumiseks – tänaseks olen juba päris õhinal ja ärevil.

Vabatahtlike lähetamise projekti rahastab Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

arengukoostoo_est_rgb_vaike

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga