Kätlin Palestiinas: Lõbusid mõtteid

Laupäeval käisime Martiniga Haninil ja Mohammadil Jerichos külas. Meie läksime sinna pärastlõunal, kohale jõudsime kuskil pool viis. Kuid Jericho oli ikkagi talumatult palav. Samal päeval oli kell 12 temperatuur olnud 47 kraadi… Täiesti teine level kuumust. Ramallah 30-36 kraadi tundub selle kõrval jaheda tuulekesena. Me käisime Jerichos vaid sõpradel külas niiet võibolla leian ma endas siiski millalgi energiat, et sinna uuesti minna. Jericho on nimelt üks maailma vanimaid linnu ning linna kõrval asub Kiusatuste/ahvatluste mägi – Koht, kus Jeesus, millalgi paastumas käis. Mohammadi ja Hanini pere (nad on õde ja vend) on kõige religioossem moslemite pere, keda ma siin kohanud olen. Ja nemad on ka pigem vabameelsed. Nende isa on Jericho kuberneri järel piirkonnas teine mees – lihtsalt lõbus faktike. Mohammad ja Hanin ise tegelevad mõlemad muusikaga ja on tänu sellele ka päris palju reisimas käinud ning tegid enda kohta päris palju iroonilisi terroristinalju.
Pühapäeval sattusin huupi kaasaegse tantsu koolitusele, mida viisid läbi ühed hetkel siinkandis tuuritavad ameerika tantsijad. Eile käisime taani plikadega Samer Rashed’i kontserdil. Tegemist on viiulimängijaga, kes esitab araabia ja türgi muusikat. Tore oli endale kinnitada, et peale araabia muusika millele mingi räme tümakas taustaks pannakse on ka vägaväga ilusat ja inspireerivat araabia muusikat.
Täna käisin oma sõbraga Taybeh õllepruulikojas. Meile tehti pruulikojas väike tuur ning pärast jäime õllesid mekkima ja juttu puhuma. Taybeh õllekoda pandi püsti juba 22 aastat tagasi, tegemist on ainsa mikropruulikojaga Lähis-Idas. Õlu on populaarne nii Palestiinas kui ka Iisraelis ning kaupa eksporditaksega ka Euroopassegi ning sügisest plaanitakse Ameerika turge vallutama minna. Õllekoja inimesed olid arvamusel, et viimastel aastatel on äri tegemine ainult raskemaks läinud (müür iisraeli-palestiina vahel, veepuudus jnejne). Vaatamata sellele alustasid nad 3 aastat tagasi ka veinitegemisega. Vahva igal juhul!
Kui aus olla on see nädal mu täitsa ära väsitanud. Täpsemalt on lapsed mu ära väsitanud. Esmaspäeval andsin külalisklassi Ramallah Ballet Centre’s – sealsete laste puhul oli probleemiks nende liigutama saamine. Suvekoolis on suuremaks probleemiks nende paigale saamine.
Tasa ja targu liiguvad ka mu araabia keele õpingud, oskan ennast juba natuke rohkem väljendada. Aeg-ajalt tundub, et see keel on täiesti hääldamatu ning juba tegusõnade pööramine tundub grammatiliselt level UFO. Soovitan soojalt!
Mängin oma peas mõttega siinkandis ühe freestyle-video tegemisest. Vaatab kas saan ühe videopoisiga jutule või ei :).
Õhtul külastan vist veel ühte pulma. Siin on hooaeg peal!

Vabatahtlike lähetamise projekti ja näituse läbiviimist rahastab Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

arengukoostoo_est_rgb_vaike

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga