Kätlin Palestiinas: Pilte!

Jaanipäeval (mis oli siin täiesti tavaline päev ja ei kottinud kedagi) tuli mulle mu partner kõigist kuritegudes – Gregor! Nii on mul võimalus teiega ka vähe ilusamaid pilte jagada.
Gregor tuli samuti reedel ning ma läksin talle vastu Jeruusalemma. Reede on moslemite jaoks palvetamise päev ning eriti meeldib neile seda Jeruusalemmas teha. Neid oli palju. Nii hommikul kui ma Jeruusalemma läksin kui ka siis kui me Jeruusalemmast tagasi tulime. Ühe bussijuhi nägu sellest päevast jääb mulle meelde, kui kõige siirem üllatunud reaktsioon, kui keegi näeb heleda peaga neiut Ramallah’isse sõitmas. Mis tegelt ei ole nii suur asi, kuid ma lihtsalt tegin seda reedel sellisel kellaajal, kus enamik moslemeid tagasi Palestiinasse sõidavad. Enamik tähendab palju. Tõesti palju. Ma loodan mõnel normaalsel päeval ka Jeruusalemma minna – õnnestub seal äkki midagi peale inimeste ka näha.
Peale selle käisime ühel vabal päeval ka Nabluses. Kui Ramallah asub mitme künka peal, siis Nablus asub rohkem ühes orus. Ning ta on ka veidi suurem linn kui Ramallah.
Järgmine nädal on mul “puhkus” 7 päeva. Peame Gregori ja Martiniga (taani vabatahtlik) plaani auto rentida ja trippima minna. (jee, roadtrip). Gregoriga katsetame ka võimalust siin mingi vana romu osta. Teoorias tundub hea mõte – 200 euro eest 4 ratast, mis võiks lihtsalt augusti lõpuni vastu pidada. Autorent 4ks päevaks läheb juba 120 eurot (vähemalt). Nii palju kui inimestelt küsinud oleme, siis kõik väidavad, et hinnad algavad 1000 eurost. Võibolla peame siiski autorendiga leppima. See autoostmise idee tundub lihtsalt ahvatlev. Hetkel kõnnime iga päev ligi 20 000 sammu, mis kõlab nagu päris hea fitnesslaager. Jalutamine siin meenutab veidike takistusraja läbimist – pidevad tõusud ja mõõnad ja palju kola, prügi ja muid suvalisi asju tänavatel.
Esimene suvekool hakkab vaikselt läbi saama ning üllatus-üllatus, tõenäoliselt on järgmistes suvekoolides täpselt samad lapsed. Mu lootus, et saan samu tegevusi, mis siiamaani teinud olen uute lastega teha on kustunud. Tuleb ikkagi uusi ideid jälle genereerima hakata. 😀 Õnneks on mul mõned mõtted veel tegemata.
Eile käisime Fuegos Paula sünnipäeval (Martini toakaaslane). Tegemist on kohaga, kus üldiselt mängitakse salsamuusikat ning kuhu varjub siinne hispaania “kogukond” – inimesed, kes siin erinevates NGOdes töötavad. Ja neid on päris palju.

Kätlin 29.06.16 hauad jeruusalemmas

Hauad Jeruusalemmas

Kätlin 29.6.16 linnud puuris

Mõned lihapoed on ka sellised

Kätlin liiklus 29.6.16

Liiklus

Kätlin 29.6.16 Ramallah

Ramallah

Kätlin 29.6.16 Ramallah turg

Kätlin Ramallah2 29.6.16

Kätlin 29.6.16 Ramallah3

Kätlin 29.6.16 töökojas

Vabatahtlike lähetamise projekti rahastab Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

arengukoostoo_est_rgb_vaike

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga