Kätlin Palestiinas: Right to movement

Mis vahepeal põnevat toimunud? Üldiselt tegelen endiselt vaikselt sisse elamisega ja kohanemisega. Elan hetkel Orient Dance Theater’i külalistemajas kahekesti koos tantsukooli direktoriga. Direktorihärra on muidu igati tore tegelane, aga selline isalik kaitsev tüüp – vähemalt praegu veel ei oska ma temaga mingit head jou-jou nalja visata. Kodune elu on hetkel rahulik.
Eile tegi tore direktorihärra mulle kuskil 3-tunnise tuuri rolleriga Ramallah’is ja selle ümbruses. Maa on selline künkaline ning ka linn ise asub küngaste peal ja vahel. See tähendab, et iga järgmise nurga tagant asub uus mõnus vaade. Linn läheb sujuvalt üle külakesteks selle ümbruses. Nägin ka paari telkelamut sateliidipanniga ning ühte noormeest kitsekesi üle tee ühelt künkalt teisele ajamas. Ei jõudnud kitsi ära lugeda, no ikka kuskil mitusetu minutit tuli nende kakerdamise järgi oodata. Veel nägin kaugusest ühte Iisraeli “settlementi”, näeb välja nagu tavaline külake, aga rohkem müüre ja väravaid ja iisraeli sõdureid. Sügavaima mulje jättis mulle endale Palestiina Tsirkusekool. Päris badass trampoliinid & batuudid.
Täna oli mu esimene päev lastega tööd teha. Lapsi ei ole palju – kuskil 6-8 tükki. Täna oli 6 kohal. vanus jäi 5-8 aasta vahele. Suvekooli poliitika on freestyle – väga ranget programmi ei aja keegi taga, peaasi, et lapsed oleks rõõmsad. Mis iseenesest on tore, aga iseenda jaoks tunnen vajadust küll mingi plaani järele. Et oleks mida siis vajaduse järgi muuta või ümber teha. Üks lastest räägib inglise keelt, teised eriti mitte. Mina õppisin täna 7 araabiakeelset sõna: liblikas, lennuk, lõpeta, lähme, vesi, tere, aitäh.
Õhtupoole läksin otsima sõpru, kelle keskmine vanus ei jääks 5-8 aasta vahele. Läksin jooksma “Right to movement” jooksugrupiga. Nad treenivad koos 3 korda nädalas, korra nädalas teevad ka joogat (jessjessjess). Kuna valisin just sellise strateegia inimestega tutvumiseks, on mul tunne, et tuleb väga sportlik suvi :D. Joosta on päris hull – kogu aeg jooksed üles- alla ja palav on kah raisk. Ja lühikesed püksid on ka mängust väljas.
Tänast jooksmas oli filmimas ka üks Jaapani TV kanal ( need japsid jõuavad ka igale poole). Asi on selles, et selle grupiga treenib ka Mohammed Al-Khatib ( teda ikka teate ju, eks ole?), palestiina jooksja, kes läheb Rio olümpiale. Japsid tegidki saadet temast. Kui ma siis jooksmast just tagasi stardipunkti jõudsin, näost roosa nagu põssa, tahtsid nad ka minuga intervjuud. Põhiliselt sellepärast, et ma olen silmnähtavalt välismaalane (no vaadake seda alumist pilti). Küsiti kuidas Mohammed mind inspireerinud on ja mis ma arvan tast. Kuna ka mina kuulsin Mohammedist alles täna vastasin väga ilusti, et see on imeline, mis ta oma unistuste saavutamiseks on ära teinud.

Kätlin päikseline Ramallah 29.6.16

Päikseline Ramallah

Kätlin künkad 12.6.16

Künkad. Künkad kõikjal.

Kätlin right to  movement 12.6.16

Right to movement (enne jooksu ikka).

Päikest ja palju armastust!

Vabatahtlike lähetamise projekti rahastab Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

arengukoostoo_est_rgb_vaike

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga