Nele Palestiinas: Algus

Õues on pime, lebame eesti tüdrukutega vooditel ja teeme araabiapäraseid nalju. Käisime just teatri direktori (Mh.) ja M.-ga lähedal asuvates külades basseine vaatamas, kuhu lastega ühel päeval tulla. Sõitsime mööda neid radasid mida te olete telkudeski näinud…et beezid mäed ja käänulised teed, siin seal eesel ja lõke tee ääres suitsemas. Tegime basseinide kõrval oleval mänguväljaku karusellil nii suure hoo, et kõigil kolmel süda läigib. Aga teatrirahvas kokkab, niiet õhtusöök on veel tulemas.

Nele vabatahtlik sidrun

sidrunid valmivad

Täna oli minujaoks esimene päris suvekooli päev. Lapsed olid hommikul kella 9ks kohal ja Mh. tegi nendega tundi… proovisin siis kiirelt aru saada, mis süsteemidega tegemist on. Lapsi on umbes 20 ja vanus on kusagil 6-12. Kõik on aktiivsed:) Võtsin siis varrukast oma origami kalad välja ja hakkasime meisterdama. See läks meie mereteemalise tantsuga väga hästi kokku ja juurde tegime papist sinise mere, mille vahel tantsida saaks. Õhtu lõppes laste esinemisega:)

Nele Maher lapsed v2rvivad

mesiterdame merd

Nele vabatahtlik mere tants

Ja veel enne, eile ja üleeile. Sain kokku oma internetist tuttavaks saadud sõbra Ibrahimiga. Kutsusin ta teatrisse, kus kõik omavahel tutvusid ning selgus, et minu toakaaslane May tunneb tema onupoega väga hästi ning temaga Ibrahim oligi meie juurde teatrisse tulnud. Rääkisime kõik pikalt juttu, käisime kambaga Ramallah fäänsirestoranis kokteili joomas ja tegime järgmiseks päevaks plaane. Eile siis ärkasime May-ga hommikul kell 7 ja asusime Bethany poole teele. Sõime Ibrahimi juures eriti maitsvat hommikusööki, käisime igast varemetes ja Bethlemmas Jeesuse sünnikohta vaatamas. Jne.

Nele Petlemma kirik

Bethlemma põhi Jeesusesünni kirik

**

Nele vabatahtlik Mayada ja mariniga

Täna tegime lastega origami kalu ja tulpe ja töö läheb päris ladusalt. Mh. on ka väga loov inimene ja mu ideed täiustuvad siin töö käigus väga ilusti. Kalad ripuvad sissekäigu allees ja tulbid on potis:)

Nele lapsed meisterdasid lilli

Projekti rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest

logo- arengukoostoo_est_rgb_vaike

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga