6 imelist kohta, mida Araabias tasuks külastada

Araabia on paljude silmis üsna vastuoluline paik, kuna seda seostatakse paljude rassiküsimustega, ent Araabia on tegelikult ääretult populaarne turistide seas. Tuntud kui nö „õlikuningriik“, Araabia on koduks ühtedele maailma kõige rikkamatele inimestele ning kõige kaunimatele paikadele.

Kaunis maastik, eksootilised loomad ja imeline toit – Araabia on täiesti omamoodi paik. Alljärgnevalt toome välja 6 paika, mida võiksid kindlasti külastada.

1. Mada’in Saleh

Need arheoloogilised pärlid on valmistatud juba meie ajaarvamise alguses. Kivist väljaraiutud struktuurid olid tihtipeale mõeldud tegelikult matmispaikadena, kuid tänapäeval saab neid imetleda kogu ilus. Hiiglaslikud kivirajatised on suursugused ja panevad sind kindlapeale hämmastuma selles, mida inimesed suudavad rajada!

2. Farasani saared

Kui inimesed mõtlevad Saudi-Araabiale, kujutavad nad tavaliselt ette lõpmatut kuiva kõrbe, kuid Araabias asub ka muinasjutuline rannapiirkond – Farasan. Privaatsed luksuslikud rannad ja eksootilised loomad – see piirkond paneb sind lausa unustama, et läheduses on kõrbed. Farasani rannaliiva peaks igaüks saama ise katsuda!

3. Eeva haud

Pole mingi saladus, et Araabia on üks vanimaid kultuure, mis on üsna rikkalikult säilinud tänase päevani. Saudi-Araabias Jeddah’s asub väga vana surnuaed, kus asub midagi eriskummalist: piiblist tuntud Eeva haud. Ühe Jeddah hauakambri juures on silt, kus on viide „meie emale Eevale“, mistõttu arvataksegi, et tegemist on just piiblitegelase hauaga. See viide annab märku sellest, kuivõrd vana on mainitud surnuaed. Muljetavaldav!

4. Rub’ al Khali

Kuna oleme juba maininud kõrbe, siis ei saa mainimata jätta Rub’ al Khali’d, mille näol on tegemist maailma suurima liivakõrbega. See kõrb katab lausa 650 000 ruutkilomeetrit, olles 1000 kilomeetrit pikk ja 500 kilomeetrit lai. Ehkki kõrb ei pruugi tunduda erilise vaatamisväärsusena, paneb see paik sind mõistma, kuivõrd hämmastav on loodus.

5. Maailma äär

Me küll teame kõik, et maailm on ümmargune, kuid kui sa lähed Saudi-Araabias asuvasse paika nimega Jebel Fihrayn, võib see usk kõikuma lüüa. Nimelt, seal asuvad hämmastavad kaljud, mis kõrguvad niivõrd kõrgel, et on tunne nagu see olekski maailma äär. Iga huviline saab kaljuäärt uurida – see paik on viimastel aastatel muutunud turistide seas eriti populaarseks.

6. Turud

Araabia juures on hämmastav mitte üksnes loodus, vaid ka sealne kultuur ja inimesed. Moodsad ostukeskused on meile kõigile tuttavad, kuid kui sa tahad kogeda ehtsat Araabia elu, pead sa kindlapeale külastama sealseid tänavaturge. Turgudel käib meeletu elu ja kõva kauplemine – selline, mida sa pole kuskil varem kohanud.

Araabia on täis üllatusi, mida ei oleks isegi varem ette kujutanud. Kui otsid ägedaid elamusi ning soovid oma silmaringi laiendada, tasub kindlasti uurida lähemalt Araabiat ning kõiki selle põnevaid pärle – sellel paigal on pakkuda nii mõndagi.