7 huvitavat slotimängu, mis esindavad hästi kultuuripärandit

Nagu oleme varasemaltki rääkinud, kasiinodel on potentsiaali edendada kultuuripärandit üsna märkimisväärselt, tõhustades näiteks kohalikku majandust ja andes kohalikele rohkem tööd.

See pole aga ainus viis, kuidas kasiinotööstus hoiab elus erinevaid kultuure. Oma osa on ka mänguautomaatidel ehk slotikatel, mida on loodud põhimõtteliselt igal teemal, mida üldse võiks endale ette kujutada. Muuhulgas on slotikad saanud inspiratsiooni ka mitmetest kultuuridest ning annavad edasi teatud kultuuride omapärasid.

Alljärgnevas artiklis tutvustame seitset sellist mängu, mis on silma jäänud kultuuri edendamise poolest.

1. Trench Life

Tavaliselt jutustavad slotid glamuurist või muinasjuttudest, kuid haruharva võtavad slotid sihikule midagi nii reaalset kui seda on sõda. Trench Life slotikas, mis on loodud Soome kasiino Pafi poolt, aga teeb just nimelt seda.

Slotika sisuks on sõdurid ja kõik muu, mis sõjaga kaasneb – sümbolite hulgas on sõduri varustus ning tasuta spinnide vooru ajal hakkab üldse toimuma pommitamine! Tegemist on üsna vastuolulise mänguga, kuid ei saa eitada, et see slotikas annab edasi osakest meie kultuurist, ehkki see on osa, mida tõenäoliselt sooviksime unustada.

2. Book of Ra Deluxe

Book of Ra slotiÜks maailma vanimaid kultuure – Egiptus – on olnud juba aastaid slotiloojate üks inspiratsiooniallikaid. Sfinksid, püramiidid, peidetud varandused, vaaraod – see teema on juba iseenesest nii põnev, et see sobib slotika jaoks lihtsalt suurepäraselt.

Book of Ra Deluxe on tänaseks üks vaieldamatult kõige kuulsamaid egiptuseteemalisi slotimänge. Ehkki välimuselt lihtsakoeline, esindab see mäng kõike, mida ühest egiptuseteemalisest mängust võiksid soovida: kogu mängu sisuks on suure varanduse jahtimine.

3. Hanzo’s Dojo

Nagu mängu nimestki võib aimata, on tegemist jaapaniteemalise mänguga, mis keskendub jaapani võitluskunstidele. Hanzo, mängu peategelane, õpetab oma dojos välja uusi võitlejaid. Mäng sisaldab kõiki levinud jaapani elemente, alates geishadest kuni looduslähedaste sümboliteni.

Tegemist on üsna uue mänguga, mille graafika sarnaneb kohati rohkem animeeritud filmi kui slotikaga, seega on mäng eriti sobiv kõigile, kes hindavad häid graafikanüansse.

4. Napoleon – Rise of an Empire

Sõjateemalisi slotikaid on tehtud teisigi ning muidugi ei saa üle ega ümber Napoleoni lahingute teemast. See slotikas võtab hästi kokku Napoleoni vägiteod. Mäng on üldiselt väga lihtsa olemusega, kuid mängu taustal on näiteks näha Napoleoni väge edasi ratsutamas. Sümbolitel on kujutletud nii Napoleoni ennast kui muid sõjateemalisi elemente, seega sobib mäng neile, kellele pakuvad huvi ajalugu ja sõjatemaatika.

5. The Sword and The Grail

Maailmas on vähe inimesi, kes ei tunneks Suurbritannia iidset lugu võlur Merlini ja kuningas Arthuri kohta. Sellest mütoloogilisest loost on tehtud filme, vändatud telesarju ja muidugi on tehtud ka kümneid erinevaid slotikaid.

The Sword and The Grail slotikas on üks nendest mängudest, mis üritab edasi anda selle vana loo müstikat. Slotikal on pisut maagilise olemusega graafika ning sümbolitel on muidugi kujutletud loo peategelasi.

6. Poltava

See nimi ei pruugi paljudele eestlastele midagi öelda, kuid tegemist on Ida-Euroopa kultuuris olulise osaga. Nimelt, see ELK Studios slotikas viitab 1709. aastal toimunud Poltava lahingule, mis peeti Vene ja Rootsi vägede vahel Ukrainas Poltava linna lähedal. Rootslased kaotasid selle lahingu ning sealt sai suuresti alguse ka Venemaa sõjaline edu.

Poltava lahing oli tõsine pöördepunkt maailma ajaloos ning see slotikas annab suurepäraselt edasi selle sündmuse olulisust, andes mängijale võimaluse mõelda: mis oleks saanud siis, kui Rootsi oleks võitnud? Nagu Mart Laar on öelnud: Poltaava lahing on sündmus, mis viis Eesti mitmesajaks aastaks Vene impeeriumi koosseisu.

7. Elvis Lives

Lõpetades aga positiivsemal noodil, siis Elvis Lives on slotimäng, mis kõditab mängijate kujutlusvõimet teisest küljest, andes võimaluse mõelda: mis siis, kui rokikuningas Elvis oleks elus? Kuigi Elvis ei tundu niivõrd mastaapse osana kultuurist, on tegelikult tänase päevani Elvise muusikal ja pärandil väga suur roll, eriti Ameerikas. See mäng on näide sellest, kuidas slotikad saavad edasi anda ka muusikapärandit – ning teevad seda seejuures väga hästi.